Infolinka: 567 303 606 Facebook: FINANCE ALBATROS Twitter: FINANCE ALBATROS Linkedin: FINANCE ALBATROS

Investice

Výhodně investovat volné peněžní prostředky  není pro laika nic jednoduchého, protože každá investice nese s sebou vedle očekávaného zisku, také možnou ztrátu. Existuje mnoho investičních nástrojů - každý je trochu jiný a každý přináší jiné investiční riziko. 

Finanční poradce Vás může vhodně nasměrovat, říct Vám výhody a nevýhody jednotlivých finančních nástrojů, podíváte se spolu na historii výnosu či ztrát. 

 

A jaké Vám může finanční poradce nabídnout typy investic?

  • Akcie
  • Podílové fondy
  • Dluhopisy 
  • Investiční zlato
  • Trhy peněz

 

Každý z nás vytváří postupně určitou peněžní rezervu. Tato rezerva má různé důvody svého vzniku a může mít i různé podoby. Někdo spoří na novou pračku, někdo na byt, jiný se připravuje na důchodový věk, a tak odkládáme část svých výdajů do budoucna. Podoba takové rezervy může být velmi různorodá.

Nemusí se vždy jednat o pár korun odložených do hrníčku, řada lidí stále věří hotovým penězům a ty pak „skladuje“ v hotovosti různou formou, doma nebo v trezoru v bance.
 

Tou bezpečnější možností jsou pochopitelně banky a různé formy bankovních vkladů. Jsou to finanční prostředky uložené přímo na běžných účtech, vkladních knížkách nebo na spořících účtech či termínovaných vkladech. Držet peníze na vkladech v bankách je velmi využívanou formou uchování finančního majetku. Je to rozumné? Proč by tomu tak nemělo být? Jaký je základní cíl toho, proč lidé investují?


Odpověď na tyto otázky je poměrně jednoduchá. Ceny zboží a služeb nejsou konstantní, naopak se velmi rychle měníZměny ve vývoji cen (např. inflaci) poznáme jednoduše na vlastní peněžence anebo sofistikovaně prostřednictvím indexu spotřebitelských cen a jeho meziročních, případně měsíčních změn. Základním cílem každého investování je růst cen minimálně překonat.

Peněžní rezervy v hotovosti nebo na účtech v bankách obvykle nepřináší dostatečné zhodnocení nad úroveň inflace a ve skutečnosti takto uložené prostředky ztrácí na hodnotě. To je jeden z hlavních důvodů, proč se obvykle klienti finančních ústavů poohlížejí po dalších možnostech zhodnocení svých rezerv.

Proč Finance Albatros ?
"Chtěl jsem spořit dětem, ve FINANCE ALBATROS mi poradili, že stavební spoření je stále nejvýhodnější, tak jsem do toho šel."
Pavel Procházka
"FINANCE ALBATROS dokáží poradit všem – bez ohledu na věk a chápou, že ani na stáří nechceme zůstat bez prostředků."
Anna Kučerová
"FINANCE ALBATROS mi nabídly adekvátní řešení s ohledem na mou nepříznivou finanční situaci."
Karolína Veselá
15
let jsme tu
72
partnerů
přes 200
specialistů po celé ČR
201 483
spokojených zákazníků
Mapa
FINANCE ALBATROS, s.r.o.
Znojemská 4320/76
586 01 Jihlava
Tel.: +420 567 303 606
Fax.: +420 567 303 606
E-mail: fa@financealbatros.cz

 

© FINANCE ALBATROS, s.r.o. všechna práva vyhrazena | edited by n.e.s.p.i.